PPD cz. IV – O czym należy pamiętać na trasach duathlonu i co na nie zabrać?

Pora na czwartą i ostatnią część naszego mini poradnika dla początkujących duathlonistów. Z niej dowiecie się o tym na co zwrócić uwagę pokonując trasy duathlonu, a także co na nie warto, trzeba lub można zabrać. Zapraszamy do czytania!

O czym należy pamiętać na trasach duathlonu?

Podczas zawodów obowiązują konkretne reguły, które musisz przestrzegać. Dodatkowo pamiętaj również o zasadzie Fair Play – mamy się dobrze bawić, a na zwycięzcę nie czekają przysłowiowe „złote kalesony”. Więc bez spiny.

Podczas pokonywania trasy kolarskiej na Marconi Duathlonie Świdnica MUSISZ mieć przez cały czas zapięty kask rowerowy. Bez kasku nie wejdziesz nawet wstawić roweru do strefy zmian. Aby wejść do strefy zmian z rowerem – musisz mieć zapięty kask. Zasada jest prosta. Masz rower – masz zapięty kask. Nie oszukasz nas garnkiem, czy inną czapką. Klarowne? To świetnie, leć do sklepu sportowego i nie zapomnij spakować ze sobą kasku do torby przed zawodami!

Kolejna rzecz dotycząca jazdy na rowerze, a także biegania: słuchawki w uszach – ze względu bezpieczeństwa są zabronione bezwzględnie.

Dodatkowo stosuj się do przepisów ruchu drogowego, trzymaj się prawej strony ulicy i uważaj na siebie oraz innych uczestników imprezy. Ulice będą wyłączone z ruchu, ale dodatkowa rozwaga zawsze jest wskazana!

Ponadto nie śmieć! Nie wyrzucaj do lasu plastikowych butelek, kubeczków i opakowań, czy skórek po bananie, nie rzucaj też nimi w innych uczestników, ani w dziki i inne leśne oraz polne zwierzęta. Śmieci i opakowania można wyrzucać przy wyjściu ze strefy zmian do ustawionych koszy na śmieci.

Na trasie również będzie ustawione miejsce, w którym podawana będzie woda i do 200 metrów po tym punkcie – będzie można wyrzucać śmieci. Na trasie obowiązuje BEZWZGLĘDNY ZAKAZ ŚMIECENIA! I to na pewno grozi dyskwalifikacją, jeśli sędziowie Ciebie złapią.

SKÓRKA OD BANANA – To też śmieć. Sędzia nie będzie Ciebie pytał, czy aby to co wyrzuciłeś było biodegradowalne, a pomacha Tobie czerwonym kartonikiem – to już nie oznacza pouczenia.

Co zabrać ze sobą na trasę duathlonu?

Odbierając pakiet startowy na Marconi Duathlon Świdnica dostaniesz komplet numerów startowych do naklejenia na rower a także klasyczny numer startowy. Podczas biegu musisz mieć go z przodu, a jadąc rowerem na plecach. Możesz go przypiąć choćby agrafką, jednak dużym ułatwieniem są takie pasy: https://sklep.dashrade.com/produkt/pas-na-numer-startowy-z-6-kieszonkami-na-zele-energetyczne/

Ponadto w pakiecie znajdziesz również bidon i magnez + B6 #DASHRADE, mogą się one okazać nieocenionym wsparciem, gdy na trasie dopadnie Ciebie kryzys. Warto też uzbroić się w wodę i mieć ją np. w strefie zmian, czy przy rowerze. Na trasie będziesz miał też dostęp do bufetu z wodą i owocami, a po całych zawodach posiłek w strefie finiszera. Zatem nie musisz się martwić o głód, czy odwodnienie. O wszystko zadbamy!

Jeśli nie masz planów na zakończenia majówki, jeśli masz ochotę na odrobinę ruchu w znakomitej atmosferze, jeśli jeszcze nie jesteś zapisany/ana – to nie zwlekaj do ostatniej chwili! Dołącz do szosowego duathlonu! W pakiecie startowym m. in. koszulka techniczna, bidon czy medal na mecie!

Zapraszamy również do zapoznania się z poprzednimi częściami PPD!

Część I –  Jaki wybrać dystans? Dla kogo jest duathlon?

Część II – jaki rower na szosowy duathlon? Jakie buty?

Część III – wszystko o strefie zmian i ruchu w niej podczas zawodów

Udostępnij ten wpis: