PPD cz. II – jaki rower na szosowy duathlon? Jakie buty?

Z drugiej części Poradnika Początkującego Duathlonisty dowiecie się na jakich rowerach można będzie ścigać się podczas Marconi Duathlonu Świdnica oraz jakie zabrać ze sobą buty, aby komfortowo pokonywać trasy zawodów. Zaczynajmy!

Jaki rower na szosowy Marconi Duathlon Świdnica?

Wybór optymalnego roweru jest dość istotną kwestią. W przypadku Marconi Duathlonu Świdnica sprawa jest prosta. Zawody mają charakter szosowy a trasa rowerowa w dużej części przebiega po asfaltowyh drogach dobrej jakości. Najlepiej pokonywać ją zatem na rowerach szosowych, triathlonowych, czasowych, z lemondką lub bez niej.

Zawody odbywają się w formule non drafting, dlatego jeśli chcesz jechać rowerem miejskim, górskim, czy składakiem – jedź! Pamiętajmy, że oprócz rywalizacji liczy się przede wszystkim dobra zabawa! I to właśnie w duathlonie jest najpiękniejsze. Na dystansie SPRINT przygotowana została nawet specjalna klasyfikacja – CITY BIKE COMPETITION – w której sklasyfikowane zostaną osoby jadące na rowerach miejskich, czy górskich. Wyciągnijcie zatem z garaży swoje rowery miejskie, czy z piwnicy babci składaka Wigry 3 i spróbujcie swoich sił w zawodach! Z pewnością nie będziecie żałować!

Jakie buty na duathlon?

Można by rzec krótko: wygodne. Jednak wiemy, że wielu taka odpowiedź nie usatysfakcjonuje. Zatem wyjaśniamy. Podczas pokonywania trasy biegowej warto mieć na nogach buty trailowe do biegania przełajowego. Zapewniają one optymalną stabilizację, a także przyczepność, bez względu na powierzchnię.

Można w nich również jechać na rowerze, jednak dużo większa część zawodników korzysta z pedałów zatrzaskowych, do których należy dobrać odpowiednie obuwie rowerowe. W tym przepadku należy uwzględnić, że będzie trzeba szybo przebrać buty w strefie zmian… a skoro o niej mowa, to…

… już w kolejnej części PPD będzie można przeczytać o wszystkim związanym ze strefą zmian oraz ruchem w niej podczas zawodów! Zapraszamy!

Nie widziałeś pierwszej części naszego Poradnika? Wejdź TUTAJ i dowiedz się jaki wybrać dystans oraz dla kogo jest duathlon!

Udostępnij ten wpis: