PPD cz. I – Jaki wybrać dystans? Dla kogo jest duathlon?

Szukasz nowych wyzwań? Chcesz się sprawdzić w zawodach multisportowych, ale nie do końca wiesz, jak się za to zabrać i z czym, to się właściwie wiąże? Z myślą o wszystkich debiutantach oraz osobach, które może nie są jeszcze do końca przekonane, aby wystartować w duathlonie, stworzyliśmy specjalny poradnik. Odpowiadamy w nim na nurtujące debiutantów pytania oraz przekonujemy, że w duathlonie wystartować może praktycznie każdy! Wystarczy tylko trochę chęci. Gwarantujemy, że ukończenie zawodów daje bardzo dużo satysfakcji! Zaczynajmy!

Duathlon, czyli bieg i jazda na rowerze – jaki wybrać dystans?

Skoro trafiłaś lub trafiłeś na ten poradnik, to z pewnością wiesz, że na klasyczny duathlon składają się: trasa biegowa oraz kolarska. Zawodnik najpierw biegnie, następnie wskakuje na rower i na koniec – aż do samej mety – znowu biegnie. Nie inaczej będzie podczas szosowego Marconi Duathlonu Świdnica.

Przygotowaliśmy dla Was 2 dystanse. Coś lżejszego, czyli wersję SPRINT (5 km biegu, 20 km jazdy rowerem, 2,5 km biegu) oraz coś dla większych kozaków, czyli wersję CLASSIC (10 km biegu, 40 km roweru, 5 km biegu).

Dystans SPRINT polecamy debiutantom oraz juniorom. Osoby o mniejszej wytrzymałości i doświadczeniu z pewnością sobie z nim poradzą. Jest to doskonała okazja, aby postawić swoje pierwsze kroki w zawodach multisportowych! Nie jest to jednak regułą, bo jeśli masz za sobą maratony, czy wyścigi kolarskie i szukasz nowych wyzwań, to możesz z powodzeniem wystartować na dłuższym dystansie.

Dla kogo jest duathlon?

Tutaj odpowiedź jest prosta: DLA KAŻDEGO! W naszych zawodach startują kobiety, mężczyźni, juniorzy, seniorzy, starsi i młodsi, wegetarianie, weganie i mięsożercy, osoby żyjące w celibacie, single i małżeństwa. No po prostu wszyscy.

Ponadto Marconi Duathlon Świdnica odbędzie się 5 maja, w Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. My tę walkę podejmujemy od zawsze i na nasze zawody zapraszamy również zawodników startujących wraz z osobami niepełnosprawnymi! W tym roku, na duathlon organizowany w Świdnicy zapowiedziało się już kilka takich zespołów!

Podczas Marconi Duathlonu Świdnica przewidziana jest także specjalna klasyfikacja dla mieszkańców Świdnicy, można więc rywalizować z sąsiadem, koleżankami i kolegami z pracy, czy przyjaciółmi! Do zgarnięcia Puchar Prezydent Świdnicy i szacunek w całym mieście i okolicach!

W kolejnej części PPD, czyli Poradnika Początkującego Duathlonisty dowiecie się jakie wybrać buty do biegania oraz na jakim rowerze wystartować w szosowych zawodach! Do zobaczenia wkrótce!

Udostępnij ten wpis: