Marconi Duathlon Świdnica i Duathlon Zgorzelec – nowe szosowe klasyki na mapie Polski!

Zanim sezon triathlonowy rozpocznie się na dobre i bez problemów będzie można pływać w odkrytych zbiornikach wodnych, to warto wcześniej rozruszać się i sprawdzić na szosowych duathlonach! Jest to idealna okazja na dobre wejście w sezon!

Marconi Duathlon Świdnica zaplanowany jest na 5 maja 2019 roku. Więcej informacji o zawodach znajdziecie na stronie: https://duathlonswidnica.pl

Natomiast zawody w Zgorzelcu odbędą się 19 maja 2019 roku. Strona zawodów: https://duathlonzgorzelec.pl

Zarówno na Duathlonie Zgorzelec, jak i Marconi Duathlonie Świdnica trasy rowerowe w większości poprowadzone będą po drogach z dobrą nawierzchnią asfaltową. Będzie to doskonała okazja do ścigania się na rowerach czasowych! Zawody organizowane są jednak w formule non drafting, dzięki czemu można wystartować na dowolnym bike’u. I jedne i drugie zawody startują i finiszują na stadionie miejskim w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Na stadionie zlokalizowana jest też strefa zmian oraz miasteczko zawodów, co zdecydowanie wpłynie na frekwencję kibiców podczas obydwu startów i spowoduje, że obie imprezy będą niezwykle widowiskowe.

Duathlon Zgorzelec i Marconi Duathlon Świdnica – dystanse classic i sprint

Na szosowych duathlonach w Zgorzelcu oraz Świdnicy jest możliwość wzięcia udziału w wyścigu na dwóch różnych dystansach.

  • CLASSIC – 10 km biegu/40 km kolarstwa/5km biegu
  • SPRINT – 5 km biegu/20km kolarstwa/2,5km biegu

Każdy z pewnością znajdzie zatem coś dla siebie. Usatysfakcjonowani powinni być zarówno długodystansowcy, jak i sprinterzy, ale przede wszystkim wszyscy sympatycy duathlonu i jazdy po dobrze przygotowanych, asfaltowych trasach.

Zawodnicy obu duathlonów, którzy nie posiadają szos lub czasówek, wezmą udział w klasyfikacji City Bike Competition! To nie wynik jest najważniejszy, a sam start i ukończenie zawodów. Szykuje się więc niezła zabawa dla amatorów aktywnego wypoczynku, którzy będą mogli wyruszyć na kolarską trasę szosową na różnego rodzaju rowerach miejskich czy górskich.

Ceny za pakiet startowy

Zarówno w Świdnicy jaki Zgorzelcu zapisy już wystartowały, a ceny za  pakiet startowy zaczynają się od 69 złotych – w Świdnicy (dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego firmy Marconi), a w Zgorzelcu od 100 złotych. Warto pospieszyć się z zakupem pakietów startowych, ponieważ tylko pierwsza pula pakietów jest w najniższych cenach a wraz z upływającym czasem – ceny będą się zmieniać.

Organizatorem Duathlonu Zgorzelec oraz Marconi Duathlonu Świdnica jest Platforma Sportów Wytrzymałościowych – doświadczony organizator zawodów, co gwarantuje ciekawe duathlony, świetną organizację i wyborną zabawę w sportowej atmosferze!

Udostępnij ten wpis: